Domov Zahraničie Vo viedenskom metre bojujú proti zápachu

Vo viedenskom metre bojujú proti zápachu

0
0

Horúce dni, nadmerné potenie a preplnená hromadná doprava. To je kombinácia, ktorá viacerým naháňa hrôzu. Pracovníci viedenského metra sa proti tomu rozhodli bojovať netradičným, zato účinným spôsobom.

Leto je v plnom prúde. S ním aj vysoké teploty, ktoré prinútili pracovníkov metra v metropole Rakúska konať. Keď sa teploty vyšplhali na 35 °C začali premýšľať ako sa účinne bez použitia klimatizácie dá vyriešiť problém zápachu z potu v preplnenom viedenskom metre.

Pre cestujúcich nakúpili 14 tisíc deodorantov, ktoré im pred nástupom do metra rozdávali.

„Sprchuj sa viac, alebo aspoň použi deodorant“

Reakcie ľudí boli rôzne. Niektorí s radosťou darček prijali. Iní nerozumeli hlavnej myšlienke celej iniciatívy. Slogan celej kampane znel: „Sprchuj sa viac, alebo aspoň použi deodorant“.

Vraj nechceli nikoho uraziť. Podľa iniciátorov skôr mysleli na ostatných, ktorí musia nedostatočnú hygienu spolucestujúcich znášať. Okrem iného sa v týchto mesiacoch mesto doslova hemží turistami.

Viedenské metro bolo dokonca ohodnotené ako jedným z najlepších na svete v kvalite cestovania a spokojnosti cestujúcich. Aj týmto krokom si chcú pracovníci dobré meno vo svete udržať, a preto sa rozhodli zaviesť možno revolúciu v cestovaní, z ktorého nikto nebude mať husiu kožu.

Európania klimatizácii neveria

Zahraničné média, najmä tie americké sa čudujú, prečo Európania v takomto prípade nepoužijú radšej klimatizáciu. Newyorské metro je klimatizáciou vybavené už niekoľko rokov.

Za zmienku stoja najnovšie informácie, ktoré priniesla Medzinárodná agentúra pre energetiku. Hovoria totiž o tom, že obyvatelia USA spotrebujú viac energie na použitie klimatizácie ako ľudia v Latinskej Amerike, Afrike, Strednom východe a v Ázii dokopy.

Rakúšania teda našli šetrnejší spôsob, ktorý ochráni aj prírodu a skvalitní aj cestovanie.

puma, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…