Domov Cestovanie 10 záhadných miest vo svete, ktoré sú naozaj desivé a neodporúčame tam vycestovať

10 záhadných miest vo svete, ktoré sú naozaj desivé a neodporúčame tam vycestovať

0
0

Máte radi cestovanie? Tak týchto 10 miest vo svete radšej vynechajte, môže sa totiž stať, že sa už domov nevrátite. Už ste o niektorom z týchto miest počuli?

1. North Sentinel

Ostrov North Sentinel je domovom kmeňa Sentinelese, ktorý je jedným z mála kmeňov na svete, ktoré majú nulový kontakt s modernou civilizáciou.

Predpokladá sa, že kmeň prežíva vďaka lovu, rybolovu a zbieraním divokých rastlín. Kmeň aj dnes odmieta akýkoľvek kontakt s moderným svetom, pretože násilne odháňa každého, kto sa pokúša vstúpiť do ich priestorov.

V roku 2006 kmeň dokonca zabil dvoch rybárov, ktorí náhodne vstúpili na ich územie. Teraz je prísne zakázané vstúpiť na tento ostrov a vstup do neho môže viesť k smrti.

2. Parížske katakomby

Jedno z najznámejších tajomných a desivých miest na celom svete sú katakomby v Paríži. To, čo bolo prvýkrát postavené ako tunelová sieť na konsolidáciu parížskych kamenných mín, sa stalo skladom pre 6 miliónov mŕtvych na konci 18. storočia.

Malá časť týchto tunelov je otvorená pre verejnosť, kde môžete vidieť tisíce kostí a lebiek naskladaných nahromade. Neodporúča sa však ísť na neoznačené či zakázané časti týchto katakomb, pretože sa tam človek ľahko stratí.

3. Poveglia

Poveglia je ostrov známy ako jedno z najstrašnejších miest na svete. Nachádza sa neďaleko Benátok a odhaduje sa, že je pohrebiskom minimálne 5 tisícov ľudí.

Všetko sa začalo počas Rímskej ríše, keď bol ostrov „využitý“ na domáce obete moru. Neskôr, počas stredovekej éry, keď sa epidémia vrátila, ostrov sa stal opäť domovom tisícov smrteľne chorých ľudí.

4. Černobyľ

Rok 1986 je rokom tragickej jadrovej havárie, ktorá sa dnes nazýva katastrofa v Černobyle. V dôsledku vysokých úrovní žiarenia bolo miestnemu obyvateľstvu nariadené okamžite opustiť tento priestor.

Ešte aj dnes tam môžete nájsť opustené topánky či hračky, ktoré tam zanechali ľudia kvôli rýchlej evakuácii. Na niektoré časti sa viete dostať, no existuje tam aj tzv. Černobyľská vylúčená zóna. Na toto územie je prísny zákaz vstupu, pretože to môže spôsobiť rádioaktívnu kontamináciu.

5. Oblasť 51

Oblasť 51 je americká vojenská inštalácia, ktorá sa nachádza 100 kilometrov severne od Las Vegas. Toto miesto je považované za jedno z najstrašidelnejších miest na svete a je známe mnohými konšpiračnými teóriami o UFE.

Je využívané hlavne CIA a americkými vzdušnými silami ako testovacie územie kvôli jeho vzdialenej polohe. Napriek tomu, že je to vojenská inštalácia, mnohí ľudia veria, že to môže byť miesto, kde vedci skúmajú havarovanú mimozemskú kozmickú loď.

Mnohí nadšenci mimozemšťanov navštevujú neďaleké územie, avšak vstup je do Oblasti 51 prísne zakázaný.

6. Ilha da Queimada

Ilha da Queimada sa nachádza pri pobreží Brazílie v Atlantickom oceáne. Je to jediný ostrov, ktorý je domovom ohrozeného druhu jedovatých hadov.

Ostrov je pre verejnosť uzavretý, aby chránil túto populáciu hada, ako aj samotných návštevníkov, keďže podľa odhadov je na každý štvorcový meter ostrova jeden had.

7. Surtsey

Surtsey je pozemok, ktorý vznikol v roku 1963 po obrovskej sopečnej erupcii, ktorá trvala tri roky. Teraz sa pôda využíva len na vedecký výskum.

Hlavným cieľom práce je lepšie pochopiť, ako sa ekosystém formuje bez ľudského vplyvu. Na ostrovoch je len niekoľko vedcov, inak je vstup na toto miesto zakázané.

8. Niihau

Niihau je ostrov nachádzajúci sa na Havaji, ktorý sa často nazýva aj ako Zakázaný ostrov. V roku 1864 ho kúpila Elizabeth Sinclair a odvtedy je v súkromnom vlastníctve.

Prvýkrát dostal svoje meno v roku 1952, keď počas epidémie detskej obrny na havajských ostrovoch bolo zakázané opustiť ho alebo vstúpiť na ostrov, aby sa zabránilo šíreniu tejto choroby.

Teraz, s počtom obyvateľov približne 170, tento ostrov zostáva jedným z najvyhľadávanejších turistických destinácií na svete, ale len málo ľudí dostane povolenie na jeho návštevu.

9. Metro-2

Počas vlády Stalina bol postavený v Rusku tajný systém podzemnej dopravy známy ako Metro-2. Tento tajomný metrový systém údajne spája administratívne inštitúcie ako Kremeľ, letisko Vnukovo-2 a Akadémiu generálneho štábu.

Uvádza sa, že tunely zahŕňajú aj byty a technické priestory. Predpokladá sa, že je tajným únikovým tunelom pre vysokých úradníkov počas vojny.

Moskovská správa metra popiera existenciu týchto tunelov, ale už v roku 1994 mestská prieskumná skupina tvrdila, že našla vstup do tohto podzemného systému.

10. North Brother

North Brother Island je 13-akrový pozemok nachádzajúci sa v East River, pár kilometrov od Manhattanu. Je to miesto, kde viac ako 1000 ľudí zomrelo po tom, ako sa osobná loď potopila vo vodách ostrova.

Neskôr tam bola Riverside Hostipal, kde sa liečili nákazlivé choroby. Najznámejším obyvateľom bola Mary Mallonová, známa ako Týfusová Mary. Mary bola prvou zdokumentovanou osobou v USA, ktorá bola identifikovaná ako asymptomatický nosič baktérií, ktorý spôsobuje horúčku týfusu.

Infikovala viac ako 50 ľudí touto chorobou, z ktorých 3 zomreli. Zatiaľ čo odmietala byť nositeľom, zriedka si umyla ruky pri výrobe dezertov a zjavne rozširovala baktérie cielene na každého, kto ich zjedol.

Ostrov bol neskôr opustený až do roku 1950, kedy tam bolo otvorené centrum na liečbu drogovo závislých. Ostrov je v súčasnosti opustený.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…