Domov Týždenník Koment 6/2021: COVID automat aj diplomatický škandál premiéra

Koment 6/2021: COVID automat aj diplomatický škandál premiéra

0
0

O tom, že minister hospodárstva Richard Sulík je zodpovedný za smrť tisícov ľudí na Slovensku, už porozprával slovenský premiér aj vo Francúzsku. Ešte väčší diplomatický škandál, ktorého sa dopustil, však je, že pri svojej návšteve Paríža pripomenul francúzskemu prezidentovi jeho dávnu kauzu.

Infantilný premiérov príbeh o tom, ako sa nechal ostrihať 11-ročnou dcérou nožničkami na papier, sa asi Emmanuelovi Macronovi nepočúval ľahko. Pripomenul mu totiž jeho nepríjemný škandál.

Medzitým začal na Slovensku platiť COVID automat, ďalšie zmeny v zákaze vychádzania a deti sa konečne vrátili do škôl. Uznesenie vlády týkajúce sa zmien však nepodporili všetky koaličné strany.

Okrem toho rozruch v koalícii spôsobila aj Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá obvinila Veroniku Remišovú z toho, že Slovensko svojou nečinnosťou pripravila o miliardu eur.

Popri mnohom, čo sa deje doma – Lipšic sa stane špeciálnym prokurátorom, odštartovala petícia za referendum za predčasné voľby či najvýraznejšie zdražovanie potravín v rámci EÚ – sledujeme aj dianie v zahraničí.

Naši západní susedia sprísnili podmienky vstupu do ich krajín, a to aj pre pendlerov. Prečítajte si, čo musíte splniť, aby ste mohli vycestovať do Česka či Rakúska.

No a veľa pozitívneho tentokrát neprichádza ani zo zasnežených kopcov.  Peťa Vlhová sa na MS prvé dni nedočkala ani jednej zo svojich disciplín.

Našťastie, máme predsa len aj dobré správy. Šprintér Ján Volko opäť pokoril jeden zo slovenských rekordov, slovenské basketbalistky postúpili na ME 2021 a Tom Brady prepísal históriu NFL.

Prečítajte si toho ešte omnoho viac v novom čísle týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…