Domov Slovensko Lukáč: Kúpili sme si čas a zmiernili dopady pandémie

Lukáč: Kúpili sme si čas a zmiernili dopady pandémie

0
0

Poslancovi NR SR PhDr. Jozefovi Lukáčovi, ktorý je zároveň aj zástupcom predsedu Prešovského samosprávneho kraja, nie je situácia v regióne ľahostajná. Preto uplynulý víkend sprevádzal ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka pri jeho návšteve obcí, v ktorých prebiehalo testovanie na COVID 19.

Spolu s nimi bola aj poslanyňa NR SR Anna Andrejuvová. Navštívili obce Bardejovskú Novú Ves, Zborov, Mokroluh, Kružlov, Kurimu a odtiaľ sa presunuli do mesta Bardejova, kde sa neskôr stretli aj s ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom a spolu sa zúčastnili tlačového brífingu.

„Ako predseda výboru pre verejnú správu som bol milo prekvapený, že aká bola výborná spolupráca všetkých zapojených zložiek a ako prešovský vicežupan som bol hrdý na našich starostov, veď aj vďaka nim sa náš kraj odprezentoval ako zodpovedný región a vďaka ich nasadeniu testovanie prebehlo relatívne dobre,“ povedal poslanec Lukáč.

Nebojte sa testovania

Vo všetkých štyroch okresoch, kde prebehlo testovanie sa zapojilo približne 90 percent ľudí v testovaných regiónoch, v číslach odhadom 120 000 ľudí.

Podarilo sa zachytiť 5 594 pozitívne testovaných. „Áno, podarilo sa nám kúpiť čas pre zdravotníkov a čiastočne zmierniť dopady pandémie na región.

Treba si však držať palce, aby to bolo takto aj v nasledujúcich kolách. Spoločná zodpovednosť je naozaj výstižný názov tejto najväčšej logistickej akcie na Slovensku“, povedal Lukáč v rozhovore o výsledkoch testovania a pokračoval:

„Po osobnej skúsenosti s testovaním, by som chce povzbudiť všetkých, aby sa nebáli otestovať. Najradšej by som sa osobne poďakoval všetkým, ktorí sú zapojení do testovnia.

Okrem starostov patrí moja vďaka aj lekárom, zdravotníkom, všetkým dobrovoľníkom, vojakom, ale aj ľuďom, ktorí prejavili svoju solidaritu a prinášali rôzne veci pre tých, ktorí slúžili pri testovaní.

Okrem toho sa chcem poďakovať aj testovaným ľuďom za ich disciplinovanosť a trpezlivosť pri čakaní na testovanie a výsledky.

Verím, že aj zvyšok Slovenska to v najbližších dňoch zvládne podobne ak nie lepšie!“

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Poistka, ktorú potrebujeme

Celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie na Slovensku by malo prebehnúť najbližšie dva víkendy po sebe vždy v sobotu a nedeľu. Teda z pôvodného plánu vypadol piatok.

Úlohou celoplošného testovania je odhaliť ohniská nákazy, čím sa spomalí šírenie vírusu.Testovaním chránime najviac zraniteľných.

Podstatné je však, že sa takto podarí získať čas pre našich lekárov nemocniciach, kde je už teraz situácia kritická.

Človek, ktorý prejde testovaním, sa takto podieľa na ochrane ľudí vo svojom okolí, najmä tých, ktorí sú najviac zraniteľní, čo sa v tomto prípade ukazuje, že sú ľudia vo vyššom veku a ľudia, ktorí už majú nejaké iné vážnejšie diagnózy, napr. cukrovku.

rk, foto: archív rkNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…