Domov Zahraničie Na COVID-19 už celosvetovo zomrelo viac ako milión ľudí

Na COVID-19 už celosvetovo zomrelo viac ako milión ľudí

0
0

Šíriaci sa koronavírus zaznamenal v pondelok ďalší negatívny míľnik – na následky ochorenia COVID-19 na svete oficiálne zomrelo dohromady už viac ako milión ľudí.

Koronavírus sa začal šíriť koncom vlaňajška v čínskom Wu-chane.

Predpokladá sa, že prvý raz sa v Číne vyskytol pravdepodobne počas novembra, aj keď miestne úrady informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) o hromadnom výskyte zápalov pľúc neznámeho pôvodu až 31. decembra 2019.

Za deväť mesiacov od prvého zistenia vírusu vo Wu-chane vo väčšine štátov podriadili prísnym opatreniam tisícky škôl, firiem či zábavných podnikov, koronavírus taktiež výrazne ochromil aj medzinárodné cestovanie a spôsobil odloženie či zrušenie nespočetného množstva podujatí rôzneho druhu.

Epidémia, ktorá pomerne rýchlo prerástla do štádia pandémie, počas apríla spôsobila obmedzenie pohybu pre približne štyri miliardy ľudí, čo spočiatku pomohlo spomaliť šírenie nákazy.

Keďže neskôr štáty upustili od zavedených obmedzení, infikovanosť v ostatných týždňoch opäť prudko vzrástla.

Najviac obetí je na americkom kontinente

Spomedzi vyše milióna obetí vyše 200-tisíc osôb doplatilo životom na koronavírus v Spojených štátoch amerických. Nasledujú Brazília, India, Mexiko a Veľká Británia.

Na svete dosiaľ koronavírus diagnostikovali viac ako 33 miliónom ľudí, takmer 25 miliónov sa už z ochorenia COVID-19 vyliečilo.

red, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…